Novinky
Od Pardubického Cyklopointu v sobotu 14. května 2016 odstartovala zahajovací jízda Cyklopecek Pardubického kraje, která byla zařazena do seriálu Tour de Labe pro všechny, pořádaného Labskou stezkou Nymburk
Video bleskově sestřihal náš cyklo-kameraman, střihač a režisér Bohoušek Prouza z Oskořínka. Děkujeme.
více..

Příští Tour de Labe proběhne v souběhu s Cyklopeckami Pardubického kraje v sobotu 14.5.2016.

Původně plánovaná vícedenní Tour de Labe se z důvodu onemocnění hlavních aktérů odkládá na září a říjen viz kalendář akcí 2016

více..
JARNÍ Tour de Labe pro všechny 12.-17. květen 2016

Na květen jsme naplánovali jízdu Tour de Labe pro všechny na trase: Vrchlabí - Hradec Králové - Pardubice - Kolín - Nymburk - Čelákovice - Brandýs n.L. / Stará Boleslav - Mělník a dále podle Vltavy: Nelahozeves - Kralupy nad Vltavou - Praha.
více..
Hradubická Tour de Labe se konala na propagaci stavby Hradubické stezky a nové mapy ALTERNATIVNÍCH TRAS MEZI HRADCEM KRÁLOVÉ A PARDUBICEMI. kterou i obdrželi všichni její účastníci.


více..
Informace o akci v Novinkách na

http://www.labskastezka.cz/cz/novinky/nvi-414-13.9.-hradubicka-tour-de-labe-a-mesto-na-kolech/
více..
Na rok 2014 připravujeme opět zajímavý program. Termíny jsou již uvedeny v kalendáři akcí 2014 na www.labskastezka.cz
více..

Zobrazit všechny novinky
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ SPOLUPRACOVNÍKY

z Polabí, z krajských měst na Labi, z Nymburska nebo odkudkoliv
náplň práce: práce s mapami, PC, grafika, organizační práce, administrativa, web, pořadatelství, jednání s partnery apod.

INFORMACE NA 777 55 66 90, nebo email: info@labskastezka.cz

Newsletter

OBSAH


Zpráva pro News letter - CYKLORADKA

Letos v září proběhla Tour de Labe handicap, která odstartovala u pramene Labe a končila v Děčíně. Cílem jízdy bylo zmapovat bariéry na Labské stezce. Členy týmu Tour byli cyklisté a vozíčkáři, kteří cestu absolvovali na kolech s ručním pohonem tzv. handbike.

Akci uspořádalo o.s. Labská stezka za podpory Hradeckého, Pardubického, Středočeského i Ústeckého kraje, řady měst, obcí a institucí (KRNAP, NRZP, ČSAD Semily). Záštitu nad akcí převzal také ministr dopravy JUDr. Bárta, Jaroslav Martínek, senátor Jiří Liška a další. Bariéry na stezce byly např. schody, obrubníky, úzké lávky, ale nezřídka i frekventované úseky silnic, nezpevněné nebo bahnité úseky či dokonce cesta končící v kopřivách. V Ústeckém a Středočeském kraji byly vybudovány letos významné úseky Labské stezky. Současně ale velkou bariérou je Zdymadlo Střekov (podchod pod železnicí a schody na zdymadle).

Labská stezka o.s. vstoupila do jednání s Povodím Labe a zdá se, že byla nalezena možnost jak odstranit schody na zdymadle na Střekově, o dalším se bude jednat.

Uvedená místa vadí nejen vozíčkářům ale také rodinám s kočárky a dětskými vozíky, seniorům, turistům s bagáží ale dopad je i širší. Pokud by se například podařil bezbariérový průjezd u zdymadla na Střekově, umožnilo by to bezpečnou cestu všem cyklistům, kteří dnes musí denně jezdit mezi auty po silnici.

Organizátoři vypracovali pracovní soupis bariér, který během devítidenní jízdy zakreslili, vyfotografovali a nafilmovali.

Tour de Labe Handicap – mapuje bariéry

Mnohé stezky pro pěší a cyklisty využívají také vozíčkáři. Třetí akci ze série Tour de Labe uspořádalo občanské sdružení Labská stezka Nymburk od 13. do 21.9.2010. na trase od pramene Labe do Děčína. Start Prologu byl tradičně ve Špindlerově Mlýně za účasti starostů Špindlerova Mlýna a Jánských Lázní. Po průjezdu Labským dolem následoval výjezd na Zlaté návrší. Seznamovací večer byl na Labské boudě, kde jsme současně zahájili monitorování bariér hotelů a penzionů na Labské stezce.

Za účasti ředitele KRNAPU 14.9. v 10.00 proběhl start od pramene a přes Vrchlabí, Hostinné a Les Království jsme dojeli do Dvora Králové. Následující etapová města byly: Hradec Králové, Břehy u Přelouče, Velký Osek, Nymburk, Mělník, Litoměřice. V úterý 21.9. v 16.00 po 431,75 km jsme dorazili do Děčína.

Průměrně bylo v peletonu 3 – 5 vozíčkářů na kolech s ručním pohonem ( handbike ) a cca 10 cyklistů, kteří museli pomáhat při všech problémech, které cesta přinášela, zejména při zdolávání bariér.

Z celé cesty je natočeno mnoho hodin filmových dokumentů, ( průběžně jízdu doprovázel jeden filmový štáb s režisérem v autě a druhý profesionální kameraman absolvoval jízdu na kole.