Novinky
Od Pardubického Cyklopointu v sobotu 14. května 2016 odstartovala zahajovací jízda Cyklopecek Pardubického kraje, která byla zařazena do seriálu Tour de Labe pro všechny, pořádaného Labskou stezkou Nymburk
Video bleskově sestřihal náš cyklo-kameraman, střihač a režisér Bohoušek Prouza z Oskořínka. Děkujeme.
více..

Příští Tour de Labe proběhne v souběhu s Cyklopeckami Pardubického kraje v sobotu 14.5.2016.

Původně plánovaná vícedenní Tour de Labe se z důvodu onemocnění hlavních aktérů odkládá na září a říjen viz kalendář akcí 2016

více..
JARNÍ Tour de Labe pro všechny 12.-17. květen 2016

Na květen jsme naplánovali jízdu Tour de Labe pro všechny na trase: Vrchlabí - Hradec Králové - Pardubice - Kolín - Nymburk - Čelákovice - Brandýs n.L. / Stará Boleslav - Mělník a dále podle Vltavy: Nelahozeves - Kralupy nad Vltavou - Praha.
více..
Hradubická Tour de Labe se konala na propagaci stavby Hradubické stezky a nové mapy ALTERNATIVNÍCH TRAS MEZI HRADCEM KRÁLOVÉ A PARDUBICEMI. kterou i obdrželi všichni její účastníci.


více..
Informace o akci v Novinkách na

http://www.labskastezka.cz/cz/novinky/nvi-414-13.9.-hradubicka-tour-de-labe-a-mesto-na-kolech/
více..
Na rok 2014 připravujeme opět zajímavý program. Termíny jsou již uvedeny v kalendáři akcí 2014 na www.labskastezka.cz
více..

Zobrazit všechny novinky
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ SPOLUPRACOVNÍKY

z Polabí, z krajských měst na Labi, z Nymburska nebo odkudkoliv
náplň práce: práce s mapami, PC, grafika, organizační práce, administrativa, web, pořadatelství, jednání s partnery apod.

INFORMACE NA 777 55 66 90, nebo email: info@labskastezka.cz

Tour de Labe pro všechny 2016

přidáno dne: 20. 4. 2016

JARNÍ Tour de Labe pro všechny 12.-17. květen 2016

Na květen jsme naplánovali jízdu Tour de Labe pro všechny na trase: Vrchlabí - Hradec Králové - Pardubice - Kolín - Nymburk - Čelákovice - Brandýs n.L. / Stará Boleslav - Mělník a dále podle Vltavy: Nelahozeves - Kralupy nad Vltavou - Praha.
Cíl akce:
- propagace cyklostezek podle vodních toků pro všechny generace i hendikepované

- aktivní pobyt v přírodě, zdravý životní styl, nové příležitosti k setkávání,
- propagace cyklistické, pěší a hromadné dopravy jako prostředku UDRŽITELNÉ MOBILITY
- koordinace a součinnost mezi institucemi, veřejností, MASkami,
- spolupráce napříč generacemi, integrace - ROVNÉ ŠANCE PRO VŠECHNY

Různé úseky jsou různě vhodné pro různé účastníky. To poznají všichni během jízdy anebo to vyčtou z atlasů "Labská cyklotrasa v ČR"

Etapy vhodné pro vozíčkáře nebo rodiny s dětmi jsou hlavně
v sobotu 14.5. : úsek Pardubice - Břehy u Přelouče kemp Buňkov - Kladruby nad Labem
pro mechanické vozíky bude sraz v kempu Buňkov a pojede se do hřebčína v Kladrubech

a v neděli 15.5
. doporučujeme pro vozíčkáře úsek Poděbrady - Nymburk, kde je cyklostezka po obou březích Labe.
____________________________________________________________________________________________
Cyklojízdy Tour de Labe probíhají už sedmým rokem v nejrůznějších podobách. At´už jako souvislé poznávací akce o délce 1 - 2 týdny. Proběhly i hvězdicové jízdy nebo seriál cyklojízd, každý první víkend v měsíci až do října u nás i v Německu.
Při letošní jarní Tour de Labe bude v Královéhradeckém kraji možné jet po značené cyklotrase č.2 a nebo zájemcům můžeme nabídnout alternativní trasy a zajímavá místa v širším koridoru Labe. Zastavíme s u nových mostů v Chotěvicích a Jaroměři, na přehradě Les Království a občerstvovací zastávka zde bude u ZOO Safari ve Dvoře Králové a v Říčních lázních na Úpě v Jaroměři.

Na Pardubicku pojede Tour de Labe souběžně s projektem Cyklopecky Pardubického kraje a v kempu Buňkov bude slavnostní představení OUTDOOROVÉHO vybavení pro vozíčkáře, které podpořil Pardubický kraj. V Kolíně se v neděli ráno podíváme na rozhlednu zřízenou nově na kopci nad městem rekonstrukcí funkcionalistické vodárny. V Nymburce bude setkání pod hradbami a poté projedeme Hrabalovou stezkou do Kerska (10 let výročí). Mezi další zajímavosti na trase patří Stará Boleslav s kostelem sv. Václava, zámek Brandýs nad Labem nebo obnovaná písečná pláž u Labe na Ostrůvku v Brandýse nad Labem. Zmíníme možnosti rybaření u Labe pro vozíčkáře. Na programu spoluparcuje MAS Střední Polabí a Město Brandýs nad Labem.
Následovat bude Kostelec nad Labem, Neratovice a Mělník nad soutokem Labe s Vltavou s pohledem i na legendární horu Říp. Poslední den nás cyklotrasa č. 7 dovede podle Vltavy přes Marínu v Nelahozevsi a Kralupy nad Vltavou do Stromovk do Prahy.

ÚČAST JE OTEVŘENÁ

Je možné se připojit kdekoliv, podle itineráře, který včas zvěřejníme. Zájemcům o celou trasu zajistíme přepravu zavazadel, přípravu trasy a pro včas přihlášené účastníky (do 5. května 2016) rovněž noclehy.

Doprava na starty je individuální nebo po dohodě více zájemců a hendikepovaných může být i organizovaná ve spolupráci s regionálními partnery. Na vybrané úseky jsou zvány rodiny s dětmi i vozíčkáři, ale také zrakově, sluchově a mentálně postižení se svými asistenty.

________________________________________________________________________________________________

POPIS TRASY:

DEN PRVNÍ pátek 13.5. 2016

V pátek 13. května 2016 se můžete zúčastnit etapy od nádraží Vrchlabí (začátek značené cyklotrasy č.2) do Hradce Králové.

Dostavíte-li se do 9:00 k železničnímu nádraží ČD ve Vrchlabí, bude možno poslat autobusem i vaši bagáž do Hradce Králové. Až do Stanovic vede značená cykklotrasa převážně po silnicích s motorovým provozem. Z Kuksu do Hradce Králové byla v r. 2013 otevřena asfaltová cyklostezka. V Hradci Králové bude možné přenocovat v zařízeních různých kategorií (od 200,- Kč/lůžko výše). Pro rezervaci ubytování a převoz zavazadel pište co nejdříve na info@labskastezka.cz.

DEN DRUHÝ sobota 14.5. Hradec Králové - Kolín

V sobotu 14. května pojedeme od Bílé věže z Hradce Králové přes Pardubice, Břehy u Přelouče, Kladruby nad Labem do Kolína. Zčásti půjde o společnou jízdu pořádanou Pardubickým krajem a destinační agenturou Východní Čechy Cyklopecky Pardubického kraje. Hlavní cyklistický peleton této akce pojede po cyklotrase č.2. Bude-li zájem, tak pro handbikery a tricykly zvažujeme nabídnout trasu Pardubice - Lázně Bohdaneč - Břehy u Přelouče jako součást propagace projektu Region vstřícný vozíčkářům.
Sraz na start CYKLOPECEK z Pardubic je plánovaný na 10 hodinu u Cyklopointu. Pro účastníky budou k dispozici mapové podklady a pojedou buď společně v základní skupině nebo individuálně. Základní trasa povede přes Srnojedy, Valy, Břehy u Přelouče (program v kempu Buňkov12.00 - 13.00), Semín, Kladruby nad Labem, (program v Národním hřebčíně),Tour de Labe bude pokračovat dále přes Týnec nad Labem do Kolína. Pro různé počasí druhy kol a kategorie účastníků doporučímě různé varianty tras. V Kolíně se nabízí do programu zařadit vykoupání v areálu Vodní svět.

DEN TŘETÍ neděle 15. května Kolín - Čelákovice

V neděli ráno se podíváme na panorama z nově zrekonstruované funkcionalistické vodárenské věže a pojedeme po trase Kolín - Poděbrady - Nymburk - Čelákovice. Opět budou k dispozici různé možnosti podle počasí a typu kol (singltreky, cyklostezky, silnice).

První část etapy povede přes Velký Osek na soutok Cidliny a Labe, Poděbrady a okolo poledne dorazíme pod hradby do Nymburka. Až 4 km za Nymburk (do Píst) půjde o samostatnou cyklosteku bez aut. Pokračovat budeme po Hrabalově stezce (cyklotrasa č.19) směr Kersko do Čelákovic. Alternarivně lze jet po páteřní cyklotrase č.2 po pravém břehu.

DEN ČTVRTÝ pondělí 16. května Čelákovice - Brandýs n.L/Stará Boleslav - Kostelec n. L. - Mělník

Pondělní etapa povede nejprve po cylostezkách v blasti Brandýs - Kostelec n. L. Ve staré Boleslavi odtud budou k dispozici různé možnosti (singl treky, silnice). Předpokládá se program dle dohody s partnery ve Staré Boleslavi a Brandýse nad Labem, případně na Mělníku.

DEN PÁTÝ úterý 17. května 2016 Mělník - Kralupy nad Vltavou - Praha

V úterý pojedeme po Vltavské cyklotrase č. 7. Předpokládaný cíl bude v Holešovicích Stromovka nebo u Výstaviště apod. Délka etapy je okolo 60 km. Zákres trasy do mapy.

Jednáme o programu a ubytování, detaily a ceny pro účastníky upřesníme průběžně.
Předběžný zájem o akci a o ubytování hlaste ihned na info@.labskastezka.cz

_________________________________________________________________________________

Na Labské boudě je ještě sníh a stále padá, a u pramene Labe jsme byli v létě i v zimě.

Pokud by někdo měl chuť absolvovat Krkonošskou část na běžkách hlaste se předběžně ihned.

Vše bude záležet na sněhových podmínkách a na vás.

PŘEDBĚŽNÝ ZÁJEM O JÍZDU OD PRAMENE hlaste mailem ihned.

Start od pramene - ve čtvrtek 12. května 9:00. Noclehy ve Vrchlabí z 12. na 13.4. lze rezervovat v různých cenových kategoriích, od levné ubytovny, přes penziony, kemp Liščí farma až po HOTEL GENDORF (bezbariérové ubytování). Ve hře je i nocleh na Labské boudě z 11. na 12. 4., vše podle vašeho zájmu. Termín pro rezervaci bude 6.5.2016, poté individuálně.

Pro rodiny s dětmi a vozíčkáře nedoporučujeme první a pátou etapu.