Novinky
Od Pardubického Cyklopointu v sobotu 14. května 2016 odstartovala zahajovací jízda Cyklopecek Pardubického kraje, která byla zařazena do seriálu Tour de Labe pro všechny, pořádaného Labskou stezkou Nymburk
Video bleskově sestřihal náš cyklo-kameraman, střihač a režisér Bohoušek Prouza z Oskořínka. Děkujeme.
více..

Příští Tour de Labe proběhne v souběhu s Cyklopeckami Pardubického kraje v sobotu 14.5.2016.

Původně plánovaná vícedenní Tour de Labe se z důvodu onemocnění hlavních aktérů odkládá na září a říjen viz kalendář akcí 2016

více..
JARNÍ Tour de Labe pro všechny 12.-17. květen 2016

Na květen jsme naplánovali jízdu Tour de Labe pro všechny na trase: Vrchlabí - Hradec Králové - Pardubice - Kolín - Nymburk - Čelákovice - Brandýs n.L. / Stará Boleslav - Mělník a dále podle Vltavy: Nelahozeves - Kralupy nad Vltavou - Praha.
více..
Hradubická Tour de Labe se konala na propagaci stavby Hradubické stezky a nové mapy ALTERNATIVNÍCH TRAS MEZI HRADCEM KRÁLOVÉ A PARDUBICEMI. kterou i obdrželi všichni její účastníci.


více..
Informace o akci v Novinkách na

http://www.labskastezka.cz/cz/novinky/nvi-414-13.9.-hradubicka-tour-de-labe-a-mesto-na-kolech/
více..
Na rok 2014 připravujeme opět zajímavý program. Termíny jsou již uvedeny v kalendáři akcí 2014 na www.labskastezka.cz
více..

Zobrazit všechny novinky
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ SPOLUPRACOVNÍKY

z Polabí, z krajských měst na Labi, z Nymburska nebo odkudkoliv
náplň práce: práce s mapami, PC, grafika, organizační práce, administrativa, web, pořadatelství, jednání s partnery apod.

INFORMACE NA 777 55 66 90, nebo email: info@labskastezka.cz

Hradubická Tour de Labe 2015

přidáno dne: 15. 9. 2015

Hradubická Tour de Labe se konala na propagaci stavby Hradubické stezky a nové mapy ALTERNATIVNÍCH TRAS MEZI HRADCEM KRÁLOVÉ A PARDUBICEMI. kterou i obdrželi všichni její účastníci.


Po ukončení akce Město na kolech a předání cen, mezi kterými byly i atlasy Labské cyklotrasy v ČR v neděli 13.9. ve 13.00 odstartovala v Hradci Králové od plaveckého bazénu Hradubická Tour de Labe.

Mezi účastníky byl tradičně i náměstek primátora města HK PAEdr. Jindřich Vedlich. Teplé počasí babího léta bylo jako stvořené pro cyklistický výlet, který se opět mimořádně vydařil a potvrdil kvality navržených cyklotras.

První zastávka byla u rozhledny Milíř, kde starosta Vysoké nad Labem Jiří Horák účastníky přivítal, informoval o tom, že na první etapu cyklostezky z Hradce Králové do Vysoké nad Labem je vydané územní rozhodnutí zhruba do měsíce by mělo být i stavební povolení a příští rok by se mělo začít stavět.

Následně pozval účastníky na skvělé švestkové koláče ve stánku občerstvení, poté na vyhlídku z rozhledny i na prohlídku nové sportovní haly poblíž trasy plánovné cyklosetezky a nedaleko řeky Labe.
Ti kteří zvolili nejkratší etapu se zde od hlavní skupiny oddělili, aby absolvovali okruh A o délce 23 km.

Pro ostatní následoval příjemný sjezd a cesta po okraji Městských lesů, po přírodních cestách a poté po málo frekventovaných silnicích přes obce Borek, Újezd u Sezemic, Bohumileč, Dražkov, Lukovna, Sezemice a přes most na pravý břeh Labe nás "místní znalci" neomylně zavedli do Kunětické hospody s vysutou terasou nad přístaviště parníku ARNOŠT z Pardubic a poté někteří neodolali místní výborné zmrzlině.

Impozantní kulisu této části cesty tvoří panorama Kunětické hory, která je i na titulní straně prvního vydání propagované mapy. Z Rábů přes Brozany již trasa vede po cyklostezkách, na protipovodňových hrázích které jsou magnetem i pro IN-LINE bruslaře. Kontrolní zastávka byla v Pardubicích v sousedství koupaliště u kempu CIHELNA, a to v Lanovém centru, které v nedělním odpoledni bylo plné dětí, mládeže i dospělých.

Druhá část cesty vedla po západní větvi Hradubického okruhu přes Staré Hradiště, Srch, Stéblovou, po přírodních cestách, sluncem prohřátou krajinou borových lesú a písečných jezer i přes rekonstruovanou železniční trať mezi oběma krajskými městy do Čeperky.

Poslednímí průjezdními místy na trase byly Opatovice nad Labem s oblíbeným "koupacím" jezerem, Pohřebačka a Březhrad s kultovní cyklistickou hospodou, kterou nelze minout.

V Hradci Králové jsme využili cyklopěší magistrálu ulicí V Lipkách, abychom se bezpečně a mimo automobilový provoz dostali k Labi a na místo startu u Plaveckého bazénu.

Děkujeme spoluautorům trasy, členům KČT i účastníkům akce za spolupráci a pomoc při navigaci během cesty, (když někteří zúročili své zkušenosti z orientačních běhů). Hradubický okruh vede zčásti po existujících číslovaných cyklotrasách KČT ale některé úseky a odbočky nejsou vždy stoprocentně proznačeny.
Akce ověřila kvality a použitelnost obou větví okruhu a budeme je proto navrhovat k proznačení v celé délce pod jednotným číslem KČT, (odděleně východní a západní větev např 2B, 2C apod).

Plakát CYKLOJÍZDY 13.9. - ke stažení nebo k tisku zde

Skládanou oboustrannou mapa formátu A3: ALTERNATIVNÍ TRASY HRADEC KRÁLOVÉ - PARDUBICE obdržíte například v Pardubickém infocentru pod Zelenou bránou, nebo nám o ni napište na E-mail
info@labskastezka.cz

Fotografie z akce dodáme později.

Ing arch. Jan Ritter, ředitel Labská stezka o.p.s., Nymburk