Novinky
Od Pardubického Cyklopointu v sobotu 14. května 2016 odstartovala zahajovací jízda Cyklopecek Pardubického kraje, která byla zařazena do seriálu Tour de Labe pro všechny, pořádaného Labskou stezkou Nymburk
Video bleskově sestřihal náš cyklo-kameraman, střihač a režisér Bohoušek Prouza z Oskořínka. Děkujeme.
více..

Příští Tour de Labe proběhne v souběhu s Cyklopeckami Pardubického kraje v sobotu 14.5.2016.

Původně plánovaná vícedenní Tour de Labe se z důvodu onemocnění hlavních aktérů odkládá na září a říjen viz kalendář akcí 2016

více..
JARNÍ Tour de Labe pro všechny 12.-17. květen 2016

Na květen jsme naplánovali jízdu Tour de Labe pro všechny na trase: Vrchlabí - Hradec Králové - Pardubice - Kolín - Nymburk - Čelákovice - Brandýs n.L. / Stará Boleslav - Mělník a dále podle Vltavy: Nelahozeves - Kralupy nad Vltavou - Praha.
více..
Hradubická Tour de Labe se konala na propagaci stavby Hradubické stezky a nové mapy ALTERNATIVNÍCH TRAS MEZI HRADCEM KRÁLOVÉ A PARDUBICEMI. kterou i obdrželi všichni její účastníci.


více..
Informace o akci v Novinkách na

http://www.labskastezka.cz/cz/novinky/nvi-414-13.9.-hradubicka-tour-de-labe-a-mesto-na-kolech/
více..
Na rok 2014 připravujeme opět zajímavý program. Termíny jsou již uvedeny v kalendáři akcí 2014 na www.labskastezka.cz
více..

Zobrazit všechny novinky
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ SPOLUPRACOVNÍKY

z Polabí, z krajských měst na Labi, z Nymburska nebo odkudkoliv
náplň práce: práce s mapami, PC, grafika, organizační práce, administrativa, web, pořadatelství, jednání s partnery apod.

INFORMACE NA 777 55 66 90, nebo email: info@labskastezka.cz

Sobotní HRADUBICKÁ Tour de Labe se vydařila, počasí přálo

přidáno dne: 30. 6. 2014

Za ideálního polojasného počasí v sobotu 28. června 2014 proběhla další z letošního seriálu cyklojízd - Tour de Labe pro všechny.
Akce se konala na podporu výstavby Hradubické cyklostezky, která v budoucnu propojí obě sousední krajské metropole Hradec Králové s Pardubicemi.

V dopoledních hodinách vyrazily skupiny cyklistů z Hradce Králové a Pardubic. Hradeckou sekci přišli na start u restaurace Duran podpořit PaedDr. Jindřich Vedlich, Ph.D., náměstek primátora Hradce Králové, Eva Víšková z asociace Sport pro všechny, mezi aktivními účastníky byl Pavel Černý, předseda Svazu cyklistiky Královéhradeckého kraje.

Náměstek Jindřich Vedlich před startem informoval o aktuálním stavu příprav Hradubické cyklostezky. "Projekt výstavby je rozdělen do čtyř etap. V současné době byla podána žádost o územní rozhodnutí na úsek Hradec Králové - Vysoká nad Labem, v nejbližších dnech bude žádost podána také na úsek Němčice - Dříteč. Problémy s vykoupením pozemků u Bukoviny nad Labem byly vyřešeny přeložením trasy na pravý břeh Labe" dodal Vedlich.

Labská cyklotrasa č. 2 je mezi Hradcem Králové stále vedena po nebezpečných, frekventovaných silnicích. Proto peloton cyklistů z Hradce Králové vyrazil po alternativní trase přes Roudničku, okolo nové rozhledny Milíř, kde proběhla krátká zastávka s možností vystoupat na rozhlednu, a dále po lesních nebo polních cestách, později po málo frekventovaných silnicích přes Borek, Bohumileč a Sezemice k "Perníkové chaloupce". Zde se v poledne sešla skupina z Hradce Králové s pardubickou sekcí, vedenou Ing. arch. Janem Ritterem, předsedou o.s. a současně ředitelem o.p.s. Labská stezka. Odsud společně pokračovaly do cíle, kterým bylo Lanové centrum v Pardubicích-Cihelně.

Po dojezdu ve 13:00 byl slavnostně odhalen obnovený panel znázorňující průběh Labské cyklotrasy č. 2 v Pardubickém a částečně i Královéhradeckém kraji, s nově zakeslenými návrhy bezpečnějších alternativních tras - východní a západní.

Poté již probíhala volná zábava v Lanovém centru, kde byla možnost se občerstvit a poslechnout si pardubickou kapelu Trdlo, která svým vystoupením výrazně přispěla k dobré náladě všech účastníků akce a návštěvníků Lanového centra. Pro zájemce byly připraveny také komentované prohlídky vedlejšího autokempu Cihelna se sousedním koupalištěm.
Autokemp, koupaliště i lanové centrum jsou vybaveny novými bezbariérově přístupnými toaletami a stávají se tím funkčním článkem projektu "Labská stezka - do pramene k moři - napříč Evropou - bez bariér".

Labská stezka o.s. a o.p.s. děkuje všem účastníkům, Lanovému centru, Autokempu Cihelna Pardubice, Perníkové chaloupce a skupině Trdlo za podporu a příjemnou atmosféru, která letošní Hradubickou Tour de Labe po celou dobu provázela.

Fotogalerie z Hradubické Tour de Labe 2014 ZDE