Novinky
Od Pardubického Cyklopointu v sobotu 14. května 2016 odstartovala zahajovací jízda Cyklopecek Pardubického kraje, která byla zařazena do seriálu Tour de Labe pro všechny, pořádaného Labskou stezkou Nymburk
Video bleskově sestřihal náš cyklo-kameraman, střihač a režisér Bohoušek Prouza z Oskořínka. Děkujeme.
více..

Příští Tour de Labe proběhne v souběhu s Cyklopeckami Pardubického kraje v sobotu 14.5.2016.

Původně plánovaná vícedenní Tour de Labe se z důvodu onemocnění hlavních aktérů odkládá na září a říjen viz kalendář akcí 2016

více..
JARNÍ Tour de Labe pro všechny 12.-17. květen 2016

Na květen jsme naplánovali jízdu Tour de Labe pro všechny na trase: Vrchlabí - Hradec Králové - Pardubice - Kolín - Nymburk - Čelákovice - Brandýs n.L. / Stará Boleslav - Mělník a dále podle Vltavy: Nelahozeves - Kralupy nad Vltavou - Praha.
více..
Hradubická Tour de Labe se konala na propagaci stavby Hradubické stezky a nové mapy ALTERNATIVNÍCH TRAS MEZI HRADCEM KRÁLOVÉ A PARDUBICEMI. kterou i obdrželi všichni její účastníci.


více..
Informace o akci v Novinkách na

http://www.labskastezka.cz/cz/novinky/nvi-414-13.9.-hradubicka-tour-de-labe-a-mesto-na-kolech/
více..
Na rok 2014 připravujeme opět zajímavý program. Termíny jsou již uvedeny v kalendáři akcí 2014 na www.labskastezka.cz
více..

Zobrazit všechny novinky
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ SPOLUPRACOVNÍKY

z Polabí, z krajských měst na Labi, z Nymburska nebo odkudkoliv
náplň práce: práce s mapami, PC, grafika, organizační práce, administrativa, web, pořadatelství, jednání s partnery apod.

INFORMACE NA 777 55 66 90, nebo email: info@labskastezka.cz

Proběhla Středočeská Tour de Labe na počest nové lávky v Čelákovicích

přidáno dne: 23. 6. 2014

Občanské sdružení Labská stezka pořádalo v sobotu 21. června 2014 Středočeskou Tour de Labe pro všechny - cyklojízdu na počest slavnostního otevření nové lávky přes Labe v Čelákovicích.
Zájemci se mohli k cyklojízdě připojit již na startech, které byly v Kolíně, Mělníku a v Praze na Černém Mostě, nebo průběžně v městech a obcích na jednotlivých trasách dle stanoveného časového harmonogramu. I přes větrné a zamračené počasí se cyklojízdy zúčastnilo dohromady okolo 25 cyklistů a cyklistek, mezi nimiž nechyběl handbiker Jaroslav Sládek a několikanásobný paralympijský vítěz Roman Musil, který dorazil na speciálně upravené závodní tříkolce. Společně se všichni sešli po půl třetí odpoledne na pravém břehu Labe u nové lávky v Čelákovicích, odkud se poté přemístili na levý břeh, kde proběhlo v 15:00 její slavnostní otevření za účasti zástupců investora - Města Čelákovice a SFDI a zástupců stavebních firem a dodavatelů. Ještě než ovšem došlo k slavnostnímu aktu přestřižení pásky, předal Ing. arch Jan Ritter, předseda občanského sdružení Labská stezka, diplom „za vybudování nové bezbariérové lávky přes Labe" do rukou starostky Čelákovic, PhDr. Zdeňky Tiché. Současně připomněl, že lávka je významným přínosem z hlediska propojení sítí okolních cyklotras, jejichž páteří je Labská cyklotrasa č. 2 a alternativní levobřežní cyklotrasa č. 0019.

Město Čelákovice připravilo bohatý doprovodný program na břehu i na Labi, souběžně probíhala také Muzejní noc a Svatojánská divadelní pouť, vrcholem večera byl slavnostní ohňostroj.

Lávka v Čelákovicích

Technologicky i architektonicky unikátní zavěšená lávka propojuje centrum Čelákovic na levém břehu s osadou Grado na břehu pravém a doplní stávající systém okolních cyklotras. Doposud se využívala několik set metrů vzdálená lávka přes zdymadlo a vodní elektrárnu a po jejím uzavření dočasně i provizorní přívoz. Lávka je charakteristická dvěma vysokými modrými pylony, od kterých se postupně vysouvá mostovka, jejíž konstrukci tvoří železobetonové prefabrikáty z vysokopevnostního betonu. Jeho použití vede k nízké hmotnosti lávky a k odlehčení závěsů i pylonů. Celková délka lávky je 242 metrů, rozpětí 156 metrů mezi oběma pylony je přitom nejdelší v České republice. Šíře mostovky umožní případný průjezd vozidel integrovaného záchranného systému. Investorem stavby je Město Čelákovice a SFDI. Foto lávky ZDE

Fotogalerie z akce bude brzy doplněna...