Novinky
Od Pardubického Cyklopointu v sobotu 14. května 2016 odstartovala zahajovací jízda Cyklopecek Pardubického kraje, která byla zařazena do seriálu Tour de Labe pro všechny, pořádaného Labskou stezkou Nymburk
Video bleskově sestřihal náš cyklo-kameraman, střihač a režisér Bohoušek Prouza z Oskořínka. Děkujeme.
více..

Příští Tour de Labe proběhne v souběhu s Cyklopeckami Pardubického kraje v sobotu 14.5.2016.

Původně plánovaná vícedenní Tour de Labe se z důvodu onemocnění hlavních aktérů odkládá na září a říjen viz kalendář akcí 2016

více..
JARNÍ Tour de Labe pro všechny 12.-17. květen 2016

Na květen jsme naplánovali jízdu Tour de Labe pro všechny na trase: Vrchlabí - Hradec Králové - Pardubice - Kolín - Nymburk - Čelákovice - Brandýs n.L. / Stará Boleslav - Mělník a dále podle Vltavy: Nelahozeves - Kralupy nad Vltavou - Praha.
více..
Hradubická Tour de Labe se konala na propagaci stavby Hradubické stezky a nové mapy ALTERNATIVNÍCH TRAS MEZI HRADCEM KRÁLOVÉ A PARDUBICEMI. kterou i obdrželi všichni její účastníci.


více..
Informace o akci v Novinkách na

http://www.labskastezka.cz/cz/novinky/nvi-414-13.9.-hradubicka-tour-de-labe-a-mesto-na-kolech/
více..
Na rok 2014 připravujeme opět zajímavý program. Termíny jsou již uvedeny v kalendáři akcí 2014 na www.labskastezka.cz
více..

Zobrazit všechny novinky
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ SPOLUPRACOVNÍKY

z Polabí, z krajských měst na Labi, z Nymburska nebo odkudkoliv
náplň práce: práce s mapami, PC, grafika, organizační práce, administrativa, web, pořadatelství, jednání s partnery apod.

INFORMACE NA 777 55 66 90, nebo email: info@labskastezka.cz

3. etapa seriálu TdL z Nymburka do Neratovic se vydařila

přidáno dne: 7. 7. 2013

Krásné počasí přilákalo na start červencové Tour de Labe do Nymburka v sobotu 6. 7. početný peloton účastníků. Kromě cyklistů z Nymburska dorazili také příznivci "Tour" a "Labské" z Hradce Králové, Pardubic, Kolína, Mladé Boleslavi, Mělníka, Ústí nad Labem a Prahy.
Po nočních prohlídkách nymburských hradeb a sklepů se na ranní sraz nedostavili všichni ohlášení. Proto na ně peloton počkal v Hradišťku na zahradě hospody U Kocánků, kde proběhla mezitím prezentace zajímavého prototypu nákladního kola z tenkých žárově pozinkovaných trubiček.

Ranní start etapy byl v Nymburce na náměstí Přemyslovců, které bylo vyzdobené obrovskou mapou řeky Labe a fotografiemi hlavních měst na Labi. Před startem proběhla prezence a výklad trati. Cílem této etapy bylo mapovat stav cyklotrasy 0019 a její vybavenosti pro cyklisty a vozíčkáře. Třikrát vedla Tour různými cestami po pravém břehu. Loni jela Tour de Labe poprvé po břehu levém, stopách Bohumila Hrabala přes Kersko, Hájenku a Moto-velo muzeum v Přerově nad Labem. Letos vedla trasa převážně po samotném levém břehu Labe. Skupinu handicapovaných tentokrát reprezentoval zrakově postižený Robert Cerha z Lysé nad Labem, který obvykle jezdí na tandemovém kole. Tentokrát jel ale na kole vlastním za vodičem. Trasu Lysá-Čelákovice si prošel se slepeckou holí před 14 dny.

Krátká občerstvovací zastávka byla na fotbalovém hřišti v Přerově nad Labem, kde se nabízí i ubytování. Po 11:00 všichni viděli jak pokračuje stavba nové lávky pro pěší a cyklisty přes Labe v Čelákovicích a měli i možnost přejet přívozem na pravý břeh.

V poledne byl sraz na lávce přes Labe u Lázní Toušeň. Na káranské straně zde po 13 letech zmizelo dosavadní schodiště, po kterém museli doposud všichni svá kola, kočárky, bagáž vynášet.

Od letošního roku je zde elegantní oblouková bezbariérová rampa. Investorem rampy byl Středočeský kraj. Tato instituce měla v peletonu Tour de Labe také početné zastoupení včetně náměstka hejtmana pro oblast školství mládeže a sportu PaedDr. Milana Němce. V peletonu byla na kole také Ali Schánělová, zástupce mediálního partnera Rádia Jizera.

Na zámku v Brandýse nad Labem proběhla prohlídka expozice a polední občerstvení. Po cyklostezce odjeli poté všichni do Kostelce nad Labem. Odtud již vedla cesta po silnici a na katastru Neratovic již v pečlivém doprovodu městské policie na začátku a konci pelotonu. Na zámečku v Lobkovicích poté všichni obdivovali novou expozici o historii místa umístěnou ve středověkých sklepech. Sklepy vyčistilo a výstavu instalovalo vlastními silami občanské sdružení Lobkovice. Doporučujeme.

Akce skončila v restauraci Oskar v Neratovicích. Na zpáteční jízdu přistavili České dráhy k malému motoráčku samostatný cyklovagón pro účastníky Tour de Labe, s kapacitou 26 osob a kol.

Akci Tour de Labe připravilo občanské sdružení Labská stezka Nymburk, s podporou Města Nymburka a Středočeského kraje ale i řady dobrovolníků. Děkujeme všem, kteří pomohli..

Labská stezka o.s., Nymburk, tiskové oddělení

Vybrané první fotografie Mgr. Jiřího Čenovského, Mgr. Jiřího Kudrny a Ing.arch. Jana Rittera jsou dostupné ve fotogalerii zde.
Další budou následovat.