Novinky
Od Pardubického Cyklopointu v sobotu 14. května 2016 odstartovala zahajovací jízda Cyklopecek Pardubického kraje, která byla zařazena do seriálu Tour de Labe pro všechny, pořádaného Labskou stezkou Nymburk
Video bleskově sestřihal náš cyklo-kameraman, střihač a režisér Bohoušek Prouza z Oskořínka. Děkujeme.
více..

Příští Tour de Labe proběhne v souběhu s Cyklopeckami Pardubického kraje v sobotu 14.5.2016.

Původně plánovaná vícedenní Tour de Labe se z důvodu onemocnění hlavních aktérů odkládá na září a říjen viz kalendář akcí 2016

více..
JARNÍ Tour de Labe pro všechny 12.-17. květen 2016

Na květen jsme naplánovali jízdu Tour de Labe pro všechny na trase: Vrchlabí - Hradec Králové - Pardubice - Kolín - Nymburk - Čelákovice - Brandýs n.L. / Stará Boleslav - Mělník a dále podle Vltavy: Nelahozeves - Kralupy nad Vltavou - Praha.
více..
Hradubická Tour de Labe se konala na propagaci stavby Hradubické stezky a nové mapy ALTERNATIVNÍCH TRAS MEZI HRADCEM KRÁLOVÉ A PARDUBICEMI. kterou i obdrželi všichni její účastníci.


více..
Informace o akci v Novinkách na

http://www.labskastezka.cz/cz/novinky/nvi-414-13.9.-hradubicka-tour-de-labe-a-mesto-na-kolech/
více..
Na rok 2014 připravujeme opět zajímavý program. Termíny jsou již uvedeny v kalendáři akcí 2014 na www.labskastezka.cz
více..

Zobrazit všechny novinky
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ SPOLUPRACOVNÍKY

z Polabí, z krajských měst na Labi, z Nymburska nebo odkudkoliv
náplň práce: práce s mapami, PC, grafika, organizační práce, administrativa, web, pořadatelství, jednání s partnery apod.

INFORMACE NA 777 55 66 90, nebo email: info@labskastezka.cz

Zpráva a film z Tour de Labe pro a Cyklopecek PK 2016

přidáno dne: 15. 5. 2016

Od Pardubického Cyklopointu v sobotu 14. května 2016 odstartovala zahajovací jízda Cyklopecek Pardubického kraje, která byla zařazena do seriálu Tour de Labe pro všechny, pořádaného Labskou stezkou Nymburk
Video bleskově sestřihal náš cyklo-kameraman, střihač a režisér Bohoušek Prouza z Oskořínka. Děkujeme.
TISKOVÁ ZPRÁVA 14.5.2016
Předpověd´počasí hrozila deštěm ale nad Pardubicemi byla v sobotu ráno jasně modrá obloha. Ti kteří se nenechali odradit nelitovali. Pod vedením René Živného radního Pardubického kraje a Josefa Rychtera z DA Východní Čechy a místy za asistence Policie ČR, zahájila skupina cyklistů i hendikepovaných provoz na Labské cyklotrase na Pardubicku.
První zastávka byla v Břehách u Přelouče. Před kempem Buňkov proběhla prezentace outdoorového vybavení: vozítka z produkce firmy KURY a zbrusu nové prototypy stolů navržené Janem Ritterem z Labské stezky Nymburk. Nízký stůl (45 cm) určený pro jezdce na handbiku (kolo na ruční pohon), a dvě varianty stolů pro vozíčkáře na mechanických nebo elektrických vozících s podjezdnou výškou pod deskou 80 cm.
Nemohl chybět starosta Obce Břehy, Petr Morávek, který se především zasloužil o to, že kemp Buňkov je unikátním příkladem finanančne dostupného ubytování (300 Kč/lůžko) pro 24 vozíčkářů.
Provozovatelka kempu Lucie Jelínková a René Živný nad pláží u rybníka Buňkov slavnostně přestřihli pásku na sjezdové rampě pro vozíčkáře. Její stavbu podpořil Pardubický kraj.
Teplota vody ještě na koupání nebyla ale došlo i na první jízdu do vody na vozíku MLOK, který vyzkoušela Eliška Vondráčková, studentka Univerzity Palackého v Olomouci, obor Aplikované pohybové aktivity.

Jízdy se zúčastili za Labskou stezku paralympijský vítěz Roman Musil na tricyklu a Jarda Sládek z Nymburka na handbiku v doprovodu maminky na kole. Na elektrotříkolce RIDE-E absolvoval zkušební jízdu Michal Hašto z Pardubic.
Akce byla zakončena prohlídkou Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem.
Nenechte si ujít video Bohouška Prouzy z úspěšné akce a se záběry výběhů se hříbátky podél Labské cyklotrasy.
VLAK a KOLO
Účastníci z Prahy a z Nymburska využili dobrého vlakového spojení do Pardubic a zpátky z Řečan nad Labem.