Novinky
Od Pardubického Cyklopointu v sobotu 14. května 2016 odstartovala zahajovací jízda Cyklopecek Pardubického kraje, která byla zařazena do seriálu Tour de Labe pro všechny, pořádaného Labskou stezkou Nymburk
Video bleskově sestřihal náš cyklo-kameraman, střihač a režisér Bohoušek Prouza z Oskořínka. Děkujeme.
více..

Příští Tour de Labe proběhne v souběhu s Cyklopeckami Pardubického kraje v sobotu 14.5.2016.

Původně plánovaná vícedenní Tour de Labe se z důvodu onemocnění hlavních aktérů odkládá na září a říjen viz kalendář akcí 2016

více..
JARNÍ Tour de Labe pro všechny 12.-17. květen 2016

Na květen jsme naplánovali jízdu Tour de Labe pro všechny na trase: Vrchlabí - Hradec Králové - Pardubice - Kolín - Nymburk - Čelákovice - Brandýs n.L. / Stará Boleslav - Mělník a dále podle Vltavy: Nelahozeves - Kralupy nad Vltavou - Praha.
více..
Hradubická Tour de Labe se konala na propagaci stavby Hradubické stezky a nové mapy ALTERNATIVNÍCH TRAS MEZI HRADCEM KRÁLOVÉ A PARDUBICEMI. kterou i obdrželi všichni její účastníci.


více..
Informace o akci v Novinkách na

http://www.labskastezka.cz/cz/novinky/nvi-414-13.9.-hradubicka-tour-de-labe-a-mesto-na-kolech/
více..
Na rok 2014 připravujeme opět zajímavý program. Termíny jsou již uvedeny v kalendáři akcí 2014 na www.labskastezka.cz
více..

Zobrazit všechny novinky
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ SPOLUPRACOVNÍKY

z Polabí, z krajských měst na Labi, z Nymburska nebo odkudkoliv
náplň práce: práce s mapami, PC, grafika, organizační práce, administrativa, web, pořadatelství, jednání s partnery apod.

INFORMACE NA 777 55 66 90, nebo email: info@labskastezka.cz

2015

2013-07

2013-06

2013-05

2012-10 Z Bad Schandau do Riesy

2012-09 Ze Štětí do Bad Schandau

2012-08 Z Poděbrad do Štětí

Zde naleznete jednotlivá fotoalba různých autorů - např. Jirky Čendy Čenovského z Nymburka a Venduly Horváthová z Borku u Staré Boleslavi, ale mohou se zde objevit v reálnu fotoalba i jiných autorů nebo odkazy na ně

2012-07 Z Hradce do Poděbrad

Zpráva z jízdy a foto Jirky Čendy

Sraz účastníků byl stanoven na 9:00 v sobotu 7.července před nádražím v Hradci Králové. Vedle cyklistů se na startu objevil také na handbiku handicapovaný sledgehokejový reprezentant David Palát ze Zlína. Ten dorazil díky nezištné pomoci Rotary Clubu Zlín a Libora Lázničky, který zajistil dopravu handicapovaného Davida Paláta na strat do Hradce Králové a z v neděli z cíle jízdy z Poděbrad do Zlína. Doprovodné vozidlo poskytl rotarián František Havlíček RC Vrchlabí (HAVEX) a jeho řidič byl Jan Bílek z RC Poděbrady. Děkujeme všem.

Na ranní start se dostavili rotariáni z Hradce Králové i z Pardubic, zástupci Pardubického kraje i magistrátu, poslanec Ing. arch. Mirek Petráň nebo šéf Městské policie Pardubic Petr Kvaš- jako znalec atypické trasy a průvodce. Všechny krátce přivítal mimo organizátorů i náměstek primátora PaedDr. J. Vedlich. A pak se již peloton vydal na krátký poznávací okruh městem pod vedením Petra Novotné z hradeckého Rotary Clubu, který podal i výklad k památkám a historii města. Během projížďky jsme viděli i stopy řádění vichřice, které nás donutily i k improvizovanému změny trasy jízdy, neboť městské lesy byly uzavřeny pro zajištění bezpečnosti.

Na první zastávce ve Vysoké nad Labem jsme si jen krátce odpočinuli a už jsme spěchali do hospůdky U přívozu v Kuněticích. Občerstvení a osvěžení přišlo vhod, neboť teplota již zase stoupala. To byl též důvod, že někteří z nás volili cestu parníkem Arnošt, jiná skupina zas vynechala Kunětickou horu, ale u zámku v Pardubicích jsme se zase všichni sešli. Navštívili jsme zámek s expozicemi historie, přírody, hraček, pohlednic, modelů a výstavou o Pernštejnech. Na radnici nás v historickém sále přijal náměstek primátorky Ing. Martin Bílek, představil plány rozvoje cyklostezek ve městě i okolí. Zaujala nás studie rozvoje Pardubic pro cyklisty, obsahující také 4 nové lávky pro cyklisty přes řeky Labe a Chrudimku. Závěrečnou půlhodinu jsme vyplnili procházkou centrem Pardubic po tzv. stezce Viléma z Pernštejna, kterou doprovodila poutavým výkladem průvodkyně pardubického Infocentra.

A pak nás čekal již jen kousek jízdy do Lázní Bohdaneč k infocentru, kde pro nás měli připraveny informační materiály. Po prohlídce lázeňského areálu s půvabným parkem a architektonickým skvostem - Gočárovým pavilonem jsme spěchali na ubytování do penzionu Tony. Po ubytování jsme se ještě před večeří v restauraci Na sádkách vrátili do lázeňského bazénu spláchnout prach cest. Sobotní etapa pro některé končila až kolem půlnoci po společenském večírku.

Bohatý sobotní program byl jen předehrou nedělního - cesta do cíle u nádraží v Poděbradech se zástávkami v autokempu Buňkov v obci Břehy u Přelouče, v národním hřebčínem v Kladrubech nad Labem a polední zastávkou v Týnci nad Labem. Na věž dómu sv.Bartoloměje v Kolíně vyšlapali jen skuteční hrdinové neboť slunečné počasí vysálo z některých energii i sílu a raději se šetřili na osvěžení nejprve u pramene minerální vody ve Velké Oseku a potom na soutoku Cidliny a Labe, kde nás přivítala kapela Trempstejk. Její svěží pamětnické písně způsobily, že tato zastávka se protáhla a do cíle v Poděbradech na nádraží odjížděli již skupinky samostatně a individuálně. Nikomu se od soutoku nechtělo, mnozí tak ujížděli do cíle či do svých domovů až za šera pod dohledem zapadajícího slunce.

A co říci závěrem - Sobotní etapa měřila 55 kilometrů a nedělní 75 kilometrů.

Děkujeme všem, kteří pomohli, rotariánům, zástupcům měst a krajů, organizátorům, jakož i všem účastníkům, a firmě Havex za zapůjčení doprovodného vozidla.


2012-06 Z kopce do Hradce

V této sekci jsou fotografie Jiřího Čendy Čenovského a Jana Rittera.

V reportáži z 2.6. je zachycena cesta vlakem přes Kolín a Chlumec do Kunčic nad Labem, kudy jela skupina aktivních seniorů: Václav Volf z Draha, Josef Novotný a kameraman Karel John z Nymburka. Ti prověřili železniční alternativu aneb jak na Labskou boudu vlakem a na kole. Mezi vzdálené účastníky patřil Karel Winter z Rumburka (*1949), který přicestoval do Nymburktaké vlakem a dále pokračoval jedním z doprovodných vozidel, až na Labskou boudu.
Čenda Čenovský z Nymburka absolvoval tento víkend jako řidič doporovodného vozidla a přitom stačil jako zdokumentovat setkání s místostarostou Vrchlabí PhDr. Michalem Vávrou a zástupcem KRNAPu Milošem Růžičkou, na náměstí ve Vrchlabí, i Pepu Novotného a Bc. Jiřího Kudrnu po výjezdu z Vrchlabí (467 mnm) k pomníku Hanče a Vrbaty na Zlatém návrší (1419 mnm).

Tradiční foto u pramene pouze části účastníků bylo tentokrát v sobotu navečer okolo 19:30. Někteří dorazili až následně. Viz tisková zpráva.

K nedělnímu startu u Labské boudy se dostavilo asi 20 cyklistů, na Zlaté návrší dorazil také starosta Smiřic Luboš Tuzar s manželkou. Z Chvaletic přijeli manželé Kobrovi, z Choťánek Snížkovi, z Poděbrad Alexej Kusák a z Pardubic Václav Špaček a Ondřej Mocný se synem.

Cesta proběhla podle časového itineráře za polojasného počasí. V cíli u Všesportovního stadionu "POD LÍZÁTKY" cyklisty přivítal zástupce magistrátu HK: PaeDr. Jindřich Vedlich Ph.D. Pořadatelé děkuji firmě HAVEX za zapůjčení doprovodného vozidla.2011-09 TdL Handicap + Family

2011-08 Elberadweg handi

2010-09 Tour de Labe Handicap

Tato sekce obsahuje fotografie z Tour de Labeh handicap 2010

Z PRVNÍ JÍZDY S HANDICAPOVANÝMI SPORTOVCI

S CÍLEM MAPOVÁNÍ BARIÉR

která proběhla od 13.9.2010 až 21.9.2010


2010-07 Tour de Labe-Elbe

Tato sekce obsahuje fotografie z druhé jízdy Tour de Labe 2.-7.7.2010

na trase Děčín -Magdeburg

na které se podílel významně Rotary Club Riesa

a další německé kluby na Elberadweg

RC Pirna, RC Dresden, RC Radebeul,

RC Torgau, RC Wittenberg, RC Dessau

AUTOŘI FOTOGRAFIÍ

Pavel Ježek Nymburk,
Jan Bílek ROTARY CLUB Poděbrady
Jiří Kuhn ROTARY CLUB Jičín
Pavel Hlaváč Zlatý pruh Polabí


2010 Obhlídky, ukázka příprav

2009-05 Tdl - otvírání LS Hostinné

V této sekci naleznete snímky z

Otevírání nové LABSKÉ cyklostezky v Hostinném v květnu 2009

při průjezdu Tour de Labe ROTARY GREENWAYS 2009 a CYKLOKONFERENCI Špindlerův Mlýn 2009

Kompletní výběr FOTOGRAFIÍ Z CELÉ JÍZDY 2009 ze Špindlerova Mlýna přes Pramen Labe do Dráždan, řazený podle měst a míst, naleznete zde