Novinky
Od Pardubického Cyklopointu v sobotu 14. května 2016 odstartovala zahajovací jízda Cyklopecek Pardubického kraje, která byla zařazena do seriálu Tour de Labe pro všechny, pořádaného Labskou stezkou Nymburk
Video bleskově sestřihal náš cyklo-kameraman, střihač a režisér Bohoušek Prouza z Oskořínka. Děkujeme.
více..

Příští Tour de Labe proběhne v souběhu s Cyklopeckami Pardubického kraje v sobotu 14.5.2016.

Původně plánovaná vícedenní Tour de Labe se z důvodu onemocnění hlavních aktérů odkládá na září a říjen viz  kalendář akcí 2016

více..
JARNÍ Tour de Labe pro všechny 12.-17. květen 2016 

Na květen jsme naplánovali jízdu Tour de Labe pro všechny na trase: Vrchlabí - Hradec Králové - Pardubice - Kolín - Nymburk - Čelákovice - Brandýs n.L. / Stará Boleslav - Mělník a dále podle Vltavy: Nelahozeves - Kralupy nad Vltavou - Praha.
více..
Hradubická Tour de Labe se konala na propagaci stavby Hradubické stezky a nové mapy ALTERNATIVNÍCH TRAS MEZI HRADCEM KRÁLOVÉ A PARDUBICEMI. kterou i obdrželi všichni její účastníci.


více..
Informace o akci v Novinkách na

http://www.labskastezka.cz/cz/novinky/nvi-414-13.9.-hradubicka-tour-de-labe-a-mesto-na-kolech/
více..
Na rok 2014 připravujeme opět zajímavý program. Termíny jsou již uvedeny v kalendáři akcí 2014 na www.labskastezka.cz
více..

Zobrazit všechny novinky
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ SPOLUPRACOVNÍKY

z Polabí, z krajských měst na Labi, z Nymburska nebo odkudkoliv
náplň práce: práce s mapami, PC, grafika, organizační práce, administrativa, web, pořadatelství, jednání s partnery apod.

INFORMACE NA 777 55 66 90, nebo email: info@labskastezka.cz

Středočeská Tour de Labe 21. 6. 2014

Hvězdicová jízda se starty v Mělníku, Kolíně a v Praze s dojezdem na slavnostní otevření unikátní lávky v Čelákovicích, kde bude průběžně show NA VODĚ I NA BŘEHU, zahraje: Petr Kalandra, MEMORY BAND a dále skupiny: 5.50 Čelákovice, Vorasband. Večer se koná ohňostroj nad řekou a NOC KOSTELŮ.

Celý sobotní program ZDE

Úsek vhodný pro vozíčkáře je Kostelec nad Labem - Brandýs n. L. - Lázně Toušeň - Káraný. Možnost připojení vozíčkářů a průběžné starty jsou v Kostelci n. L. NA NÁMĚSTÍ před Obecním úřadem nebo v Brandýse u mlýna u sochy sv. Jana Nepomuckého, nebo v Lázních Toušeň u lávky podle společného itineráře. Účast raději nahlaste předem.
Středočeská TdL 2014

Trasy povedou převážně po cyklotrasách č. 2, 0019, 241

Starty z Kolína, Mělníka a Prahy jsou společné a organizované, časy startů v průjezdních místech jsou doporučené, ovšem nepovinné. Každý účastník si může vybrat, zda jet s hlavní skupinou anebo si zvolí své tempo a zastávky na trase (Poděbrady, Kersko, Ostrá, Lysá) dle potřeby. Cíl v Čelákovicích Gradu-Káraný (pravý břeh) u nájezdu na lávku je společný ve 14.30 a přejezd lávky z pravého na levý břeh na slavnostní zahájení před 15:00 bude hromadný.

TRASA 1:
MĚLNÍK - ČELÁKOVICE

starty:
8:45
     Mělník - náměstí Míru
 GPS
      doporučené (neorganizované) starty:
 
10:30
    Neratovice - Mlékojedy (pod mostem)
 GPS
11:30
    Kostelec nad Labem - náměstí Komenského
 GPS
13:00
    Brandýs nad Labem - kamenný most u mlýna
 GPS
14:00
    Lázně Toušeň - u lávky přes Labe
 GPS

Popis hlavní trasy
Trasa 1 začíná v Mělníku na náměstí Míru, pokračuje ulicí 5. května a Pražskou branou na náměstí Karla IV. a následně do ulice Pražská. Po chvíli se objeví značení Labské cyklotrasy č. 2, které Vás dovede po přírodní nezpevněné, kamenité a místy nerovné cestě po pravém břehu řeky Labe přes Kly a Tuháň do Neratovic. Přes železniční most je na opačném levém břehu u restaurace Terasa možno zastavit a počkat na sraz s místními účastníky, jejichž start je v 10.30.

Dále cyklotrasa č. 2 nás povede po levém břehu až do Kostelce nad Labem, kde přejedeme most přes Labe. Na náměstí, před obecním úřadem bude v 11.30 sraz s dalšími účastníky a start (připojí se vozíčkáři, děti, in-line). Zde bude možné se občerstvit a navštívit cukrárnu. Z Kostelce n. L. pojedeme již stále po asfaltové cyklostezce označené č. 0019. Po ní dojedeme do Brandýsa nad Labem. Přejedeme zbrusu nový betonový mostek, po levé straně uvidíme obnovenou pláž prvorepublikového koupaliště a najedeme na nový úsek Labské stezky přes romantický Ostrůvek. Zdejší park se staletými stromy prošly revitalizací a jsou oázou na novém úseku Labské cyklotrasy. Pod mostem dojedeme podle náhonu a vodácké tratě až k místu srazu na kamenném mostě. Pokud Vám zbude čas, tak v Brandýse n. L. je možné si prohlédnout zámecký park a případně i zámek. Přejedete-li most přes Labe, tak ve Staré Boleslavi můžete obdivovat architekturu a interiér poutního kostela Nanebevzetí Panny Marie. Pro oběd doporučujeme oblíbenou cyklistickou restauraci „V pivovaře", která je v sousedství kostela sv. Václava rovněž ve Staré Boleslavi.

Ve 13.00 bude sraz u sochy sv. Jana Nepomuckého na mostě u mlýna pod zámkem. Budeme pokračovat převážně po asfaltové cyklostezce CT č. 0019 po levém břehu kolem občerstvení Říční lázně Nová Veslovka Martina Pulkrábka (dříve přívoz) až do Lázní Toušeň. Zde je další „mezipřistání" u lávky přes Labe a ve 14.00 přejedeme přes lávku z levého na pravý břeh Labe u Káraného. Zde pojedeme po CT č. 241, č. 2 a č. 0041, po nichž dojedeme do cíle na pravém břehu u nové lávky v Čelákovicích. Zde je sraz všech účastníků a ve 14.45 přejezd na Čelákovickou stranu, kde od 15.00 začne slavnostní program na podiu.

Mapa trasy 1: ZDE


TRASA 2:
KOLÍN - ČELÁKOVICE

starty:
9:30
    Kolín - odpočívka u lávky přes Labe, pravý břeh
 GPS
      doporučené (neorganizované) starty:  
11:00
    Poděbrady - pod mostem (Paroubkova ulice)
 GPS
11:30
    Nymburk - parkoviště pod Eliškou
 GPS
13:30
    Lysá nad Labem - nádraží ČD
 GPS
 
Popis hlavní trasy
Trasa 2 začíná v Kolíně u odpočívky v blízkosti lávky přes Labe na pravém břehu řeky. Odtud doprava ul. Brankovickou, doleva ul. Příčnou a opět doleva ul. Veltrubskou. Poté rovně a na konci zástavby se vlevo napojit na cyklostezku paralelní se silnicí. Po ní až do Veltrub, kterými se projede po silnici a na jejich konci se opět napojit na cyklostezku po levé straně silnice (CT č. 4334) a pokračovat do Velkého Oseka, kterým se projíždí po cyklistickém pruhu po krajnici hlavní silnice. Na konci Velkého Oseka sjet na cyklostezku (CT č. 2) po pravé straně silnice a poté po silnici dojet do Libice n. C., zde za mostem přes Cidlinu odbočit vlevo na CT č. 2 a po cyklostezce pokračovat přes Poděbrady až na konec Nymburka. Z Nymburka se pokračuje stále po CT č. 2, ale již většinou po nezpevněných a prašných cestách, popř. po místních komunikacích až k mostu v Litoli u Lysé nad Labem. Zde opustit CT č. 2 a vydat se po tzv. Litolské ministezce k nádraží ČD v Lysé n. L. (ul. K Labi, Jiráskovou, Mírovou, Dukelskou, U Nové Hospody a podchodem pod železnicí na parkoviště před budovou stanice ČD). Odsud doleva a stále se držet CT č. 0037, která nás podél železnice, po lesních cestách i místních komunikacích zavede až k rozcestí (cca 1 km za Eremitáží sv. Václava), kde odbočíme doleva na CT č. 0041. Poté se dojede až do čelákovické osady Grado a následně na pravý břeh Labe k nové lávce v Čelákovicích.

Mapa trasy 2: ZDE

TRASA 3:
PRAHA ČERNÝ MOST - ČELÁKOVICE

start:
13:00
    Praha Černý Most - stanice metra (prostranství před stanicí)
 GPS
14:00
   Lávka přes Labe Lázně Toušeň - Kárané (pravý břeh)
 

Popis hlavní trasy
Od prostranství před stanicí metra Černý Most se vydat západně a sejít k CT č. A44 a poté severně podjezdem pod tubusem metra a Chlumeckou ul., pokračovat po místních komunkacích a polních cestách po CT č. A44 do Satalic, kde se odbočí vpravo na CT č. 241, která vede většinou po zpevněných cestách a silnicích přes Radonice a Zápy až do Lázní Toušeň k levému břehu Labe. Zde vpravo a dojede se k lávce přes Labe, po ní na pravý břeh a do Káraného, kde se z CT č. 241 zahne doprava a po CT č. 2 a CT č. 0041 se pokračuje po pravém břehu kolem osady Grado až k nové lávce přes Labe v Čelákovicích.  

Mapa trasy 3: ZDE

SPOLEČNÝ CÍL TRASY 1, 2, 3:
14:30
    Čelákovice - nová lávka přes Labe (pravý břeh u osady Grado) 
 GPS
15:00
    slavnostní otevření nové lávky přes Labe (levý břeh)
 GPS

vhodné úseky pro in-line brusle, koloběžky, handbike, tricykly, vozíčky s adaptérem apod.:
- Kostelec nad Labem - Brandýs nad Labem - Lázně Toušeň po CT č. 0019
- Libice nad Cidlinou - Poděbrady - Nymburk po CT č. 2 (z Poděbrad popř. CT č. 0019)
- Kolín - Veltruby - Velký Osek (po cyklostezkách paralelních se silnicí)

Mapa úseku Kostelec nad Labem - Čelákovice ZDE

Doprava na starty je individuální, vlaková spojení si můžete vyhledat ZDE


CELKOVÉ DÉLKY TRAS A ČASY (přibližné "čisté" časy při rychlosti cca 15 km/hod.):
Mělník - Brandýs nad Labem - Čelákovice
          38 km (cca 2 hod 35 minut) 
Kolín - Poděbrady - Nymburk - Čelákovice
          55 km (cca 3 hod 55 minut)
Praha Černý most - Lázně Toušeň - Čelákovice
          19 km (cca 1 hod 15 minut)

Lávka Čelákovice - technické detaily:

Konstrukce: Spojitá závěsná o 5 polích z podélné celobetonové zpřažené konstrukce
Délka přemostění: 240,45 m
Délka mostu: 253,85 m
Délka nosné konstrukce: 243 m
Šířka mostu: 4,65 m
Výška mostu: 13,9 m