Novinky
Od Pardubického Cyklopointu v sobotu 14. května 2016 odstartovala zahajovací jízda Cyklopecek Pardubického kraje, která byla zařazena do seriálu Tour de Labe pro všechny, pořádaného Labskou stezkou Nymburk
Video bleskově sestřihal náš cyklo-kameraman, střihač a režisér Bohoušek Prouza z Oskořínka. Děkujeme.
více..

Příští Tour de Labe proběhne v souběhu s Cyklopeckami Pardubického kraje v sobotu 14.5.2016.

Původně plánovaná vícedenní Tour de Labe se z důvodu onemocnění hlavních aktérů odkládá na září a říjen viz  kalendář akcí 2016

více..
JARNÍ Tour de Labe pro všechny 12.-17. květen 2016 

Na květen jsme naplánovali jízdu Tour de Labe pro všechny na trase: Vrchlabí - Hradec Králové - Pardubice - Kolín - Nymburk - Čelákovice - Brandýs n.L. / Stará Boleslav - Mělník a dále podle Vltavy: Nelahozeves - Kralupy nad Vltavou - Praha.
více..
Hradubická Tour de Labe se konala na propagaci stavby Hradubické stezky a nové mapy ALTERNATIVNÍCH TRAS MEZI HRADCEM KRÁLOVÉ A PARDUBICEMI. kterou i obdrželi všichni její účastníci.


více..
Informace o akci v Novinkách na

http://www.labskastezka.cz/cz/novinky/nvi-414-13.9.-hradubicka-tour-de-labe-a-mesto-na-kolech/
více..
Na rok 2014 připravujeme opět zajímavý program. Termíny jsou již uvedeny v kalendáři akcí 2014 na www.labskastezka.cz
více..

Zobrazit všechny novinky
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ SPOLUPRACOVNÍKY

z Polabí, z krajských měst na Labi, z Nymburska nebo odkudkoliv
náplň práce: práce s mapami, PC, grafika, organizační práce, administrativa, web, pořadatelství, jednání s partnery apod.

INFORMACE NA 777 55 66 90, nebo email: info@labskastezka.cz

Hradubická TdL pro všechny 28. 6. 2014

Sledujte průběžné aktualizace...

V sobotu 28. června proběhne na Hradecku a Pardubicku akce Tour de Labe pro všechny.

Kunětická TdL 2014

Průběžné starty pardubické sekce na různě dlouhé tratě budou mezi 10 a 11 hodinou z lanového centra u koupaliště Cihelna na okraji Pardubic. Trasa z Pardubic po cyklostezce ke Kunětické hoře je bez větších bariér a tudíž vhodná i pro handicapované.

Hradecká sekce
vyrazí v 10:00 od restaurace Duran v Hradci Králové, mezipřistání bude mít mezi 10:30-11:00 na rozhledně Milíř u Vysoké n. L. a obě skupiny se poté sejdou v Perníkové chaloupce pod Kunětickou horou v 11:30-12:00, aby společně pokračovaly do lanového centra v Pardubicích, kde ve 13.00 bude slavnostně odhalen panel s návrhy alternativních tras mezi Hradcem a Pardubicemi a Hradubickým okruhem.

Od 13.00 zde bude volná zábava s hudebním doprovodem, který obstará kapela Trdlo. Komentovaná prohlídka koupaliště a kempu Cihelna s novými toaletami pro vozíčkáře na Labské cyklotrase proběhne v 15:00.

Akce je pořádána za účelem propagace bezpečných cyklostezek a možnosti jejich využívání pro širokou veřejnost, včetně rodin s dětmi, seniorů, in-line bruslařů a handicapovaných.
Akce se rovněž koná na podporu výstavby Labské cyklostezky z Pardubic do Hradce Králové podle řeky. Doposud je cyklotrasa č. 2 vyznačena po silnici z Vysoké nad Labem přes Bukovinu a Dříteč, která je hodně frekventovaná a nebezpečná.

Ing. arch. Jan Ritter a Labská stezka ve spolupráci s Pardubickým krajem,magistrátem města Pardubic, infocentrem a partnery pracujídlouhodobě na vyhledání alternativních cest, které umožní bezpečnější spojení mezi Pardubicemi a Hradcem Králové ihned. První výsledek předáme veřejnosti dne 28. června 2014 ve 13.00 v podobě panelu s návrhy alternativních tras a "Hradubického okruhu"

Mapa trasy Hradubické Tour de Labe ke stažení (rozklikněte pro větší rozlišení):

Hradubická TdL 2014

Délka trasy: 28 km
(Restaurace Duran HK - 4 km - Milíř - 18 km - Kunětická hora - 6 km - Lanové centrum PCE)


Hradecká sekce - předpokládaný časový harmonogram:
10:00
    START: Restaurace DURAN v Hradci Králové
10:30-11:00
    Rozhledna MILÍŘ u Vysoké nad Labem
11:30-12:00
    Setkání v PERNÍKOVÉ CHALOUPCE pod Kunětickou horou
13:00
    CÍL: LANOVÉ CENTRUM v Pardubicích

Pardubická sekce - předpokládaný časový harmonogram:
10:00-11:00
    START: LANOVÉ CENTRUM v Pardubicích
11:30-12:00
    Setkání v PERNÍKOVÉ CHALOUPCE pod Kunětickou horou
13:00
    CÍL: LANOVÉ CENTRUM v Pardubicích

Popis trasy:
V Hradci Králové od restaurace Duran doleva Zborovskou ulicí, poté z ní odbočit vlevo do Roudničské ul. (červené turistické značení), kolem golfového hřiště po pravé straně, přes kruhový objezd, podél rybníka po levé straně do Roudničky po místních komunikacích, poté pokračovat stále po červené turistické značce rovně lesní cestou k rozhledně Milíř a dále k hájovně, poté odbočit vlevo na zpevněnou lesní cestu (CT č. 4120). Po ní rovně až k rozcestí, kde se doprava odbočí na CT č. 4256 na lesní a posléze polní cestu, po kterých se dojede do vesnice Borek. Zde se na návsi vlevo napojit na CT č. 4125 a po málo frekventovaných silnicích pokračovat přes Újezd u Sezemic, Bohumileč, Dražkov a Lukovnu do Sezemic. Zde na začátku obce odbočit vpravo do Nerudovy ul. a poté vpravo do Kunětické ul. a stále se držet CT č. 4125. Pokračovat přes Počaply a most přes Labe do Kunětic, kde se na konci obce odbočí vpravo na CT č. 4124A a střídavě po lesní a polní cestě dojet pod Kunětickou horu, kde se rovně napojuje CT č. 4124 a Kunětická hora se objede severní stranou po zpevněné místní komunikaci. Dále na křižovatce odbočit vlevo na silnici a současně CT č. 2, pokračovat rovně a po chvíli odbočit vlevo k Perníkové chaloupce. Poté zpět a na silnici vlevo do obce Ráby, na jejím začátku odbočit doleva, nejdříve jet po místní komunikaci stále rovně a poté na rozdvojení mírně vpravo se napojit na cyklostezku, která v poli překříží frekventovanou silnici a pokračuje do obce Brozany, zde doleva na místní komunikaci a poté opět doleva a pokračovat po cyklostezce (CT č. 2) k Labi a podél něj až do Pardubic k lanovému centru nedaleko pardubického zdymadla.

Pardubická sekce pojede opačně od lanového centra stejnou trasou až k Perníkové chaloupce pod Kunětickou horu a posléze se rovněž po této trase vrátí zpět do Pardubic. Trasa Pardubice - Perníková chaloupka a zkrácené tratě od 2 km pro dětské účastníky, handicapované apod.

Hradubická Tdl 2014 PCE