Novinky
Od Pardubického Cyklopointu v sobotu 14. května 2016 odstartovala zahajovací jízda Cyklopecek Pardubického kraje, která byla zařazena do seriálu Tour de Labe pro všechny, pořádaného Labskou stezkou Nymburk
Video bleskově sestřihal náš cyklo-kameraman, střihač a režisér Bohoušek Prouza z Oskořínka. Děkujeme.
více..

Příští Tour de Labe proběhne v souběhu s Cyklopeckami Pardubického kraje v sobotu 14.5.2016.

Původně plánovaná vícedenní Tour de Labe se z důvodu onemocnění hlavních aktérů odkládá na září a říjen viz  kalendář akcí 2016

více..
JARNÍ Tour de Labe pro všechny 12.-17. květen 2016 

Na květen jsme naplánovali jízdu Tour de Labe pro všechny na trase: Vrchlabí - Hradec Králové - Pardubice - Kolín - Nymburk - Čelákovice - Brandýs n.L. / Stará Boleslav - Mělník a dále podle Vltavy: Nelahozeves - Kralupy nad Vltavou - Praha.
více..
Hradubická Tour de Labe se konala na propagaci stavby Hradubické stezky a nové mapy ALTERNATIVNÍCH TRAS MEZI HRADCEM KRÁLOVÉ A PARDUBICEMI. kterou i obdrželi všichni její účastníci.


více..
Informace o akci v Novinkách na

http://www.labskastezka.cz/cz/novinky/nvi-414-13.9.-hradubicka-tour-de-labe-a-mesto-na-kolech/
více..
Na rok 2014 připravujeme opět zajímavý program. Termíny jsou již uvedeny v kalendáři akcí 2014 na www.labskastezka.cz
více..

Zobrazit všechny novinky
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ SPOLUPRACOVNÍKY

z Polabí, z krajských měst na Labi, z Nymburska nebo odkudkoliv
náplň práce: práce s mapami, PC, grafika, organizační práce, administrativa, web, pořadatelství, jednání s partnery apod.

INFORMACE NA 777 55 66 90, nebo email: info@labskastezka.cz

Celkový přehled 2012: seriál jízd Tour de Labe pro všechny

přidáno dne: 27. 2. 2012

Tour de Labe 2012, proběhne jako štafetová etapová akce každý první víkend v měsíci od června do října 2012.Celkový přehled seriálu cyklojízd.

Pozvánka na Tour de Labe pro všechny 2012 

Letošní Tour de Labe je již šestá v  pořadí. Dosavadní cyklojízdy Tour de Labe probíhaly jako souvislé vícedenní akce a pro některé zájemce byly nedostupné z důvodu nedostatku dnů dovolené.

Letos jsme zvolili jiný model: seriál cyklojízd, které proběhnou každý první víkend v měsíci od června do října s koncovými body: Pramen Labe – Hradec Králové – Poděbrady - Štětí – Bad Schandau – Riesa. Můžete se přihlásit na kterýkoliv víkend nebo celou jízdu či se dostavit na start anebo místní jízdu. Zajistíme přepravu zavazadel, přípravu trasy a pro včas přihlášené účastníky rovněž noclehy. Doprava na starty a cíle je individuální (ČD) nebo po dohodě pro více zájemců a handicapované organizovaná. Jsou zváni nejen vozíčkáři, ale také zrakově, sluchově a mentálně postižení s asistenty.

VÍKEND PRVNÍ  2.-3. června 2012

V sobotu 2. června se můžete zúčastnit hvězdicové jízdy na Labskou boudu odkudkoliv. Dostavíte-li se mezi 12. a 13. hod. na náměstí do Vrchlabí, bude možno poslat na Labskou boudu bagáž a dále pokračovat vlastní silou na bicyklech přes Benecko, Rovinku, Třídomí, Mísečky na Zlaté návrší. K dispozici pro překonání hlavního převýšení bude lanovka Herlíkovice – Žalý. L

Aktuálně : Lanovka Špindlerův Mlýn – Medvědín je dočasně mimo provoz.

V neděli 3.června bude od 8. do 9. hod. sraz na Zlatém návrší a okolo 9.00 START ETAPY Pramen Labe – Hradec Králové: HLAVNĚ Z KOPCE DO HRADCE Pro účastníky budou k dispozici mapové podklady a pojedou buď společně v základní skupině nebo individuálně. Trasa povede přes Benecko, Vrchlabí, Hostinné, Dvůr Králové, Lázně Velichovky, Jaroměř-Josefov, Smiřice na všesportovní stadion do Hradce Králové.

VÍKEND DRUHÝ  7.-8. července

Hradec Králové – Pardubice – Lázně Bohdaneč – Kolín - Poděbrady

POHODOVÝ VÍKEND tak trochu o koních

V sobotu 7. července bude sraz a start u vlakového nádraží v Hradci Králové a pojedeme po hradeckých cyklostezkách, pěší zónou, kolem nového sportovního areálu Bavlna, přes Labe  u secesního jezu Hučáku k nové architektonicky zajímavé lávce přes Orlici. Po levém břehu Labe přes Labskou nivu a Roudničku dojedeme k tenisovému areálu ve Vysoké nad Labem a dále přes Bohumileč a Kunětice do Pardubic. Z Kunětic bude možno jet do Pardubic parníkem, nebo se podívat na hrad a dojet po cyklostezce č. 24 na kole. V Pardubicích bude volno nebo možnost prohlédnout si zámek a absolvovat stezku Viléma z Perštejna v době mezi 14. a 16. hodinou. Poté vyrazíme z Pernštýnského náměstí do Lázní Bohdaneč, kde je domluveno koupání v bazénu v areálu lázní a prohlídka centra města se stavbami architekta Gočára. Uvažujeme o promítnutí dokumentárního filmu Karla Johna z červnových etap.

V neděli 8. července vyjedeme z Bohdanče podél Opatovického kanálu přes Břehy (exkurze) do Kladrub nad Labem (prohlídka hřebčína), Týnce nad Labem (marína-oběd), odkud lze pokračovat pěti způsoby: Letos zopakujme variantu z roku 2009 a pojedeme po písčitých lesních cetách (bez aut) po zelené značce  přes Jelen do Kolína, kde bude volno s možností výstupu na kostelní věž, nebo vykoupání v bazénu areálu Vodní svět. Zbývající etapa povede přes Velký Osek (zastávka u pramene) na soutok Cidliny a Labe, kde bude koncertovat známá skupina Trampstejk z Nymburka. Okolo 18:00 dorazíme na náměstí do Poděbrad a poté k železničnímu nádraží odkud jede rychlík směr Praha v 18:47.

VÍKEND TŘETÍ  4.-5. srpna

Poděbrady - Nymburk - Kersko - Brandýs n/L – Mělník - Štětí

Stezkou Bohumila Hrabala do Kerska, setkání Greenways v podzámčí a a na hranice Ústeckého kraje.

V sobotu 4. srpna bude sraz na náměstí v Poděbradech a pojedeme přes Nymburk po stezce Bohumila Hrabala do Kerska (Hájenka a ateliér Kuba), do Přerova a Čelákovic a na nocleh do Brandýsa nad Labem - Staré Boleslavi. Tam jednáme o podvečerní prohlídce zámku a na večer  připravujeme táborák v zahradě pod zámkem. Připravujeme zde neformální setkání Greenways Labe, Jizera, Mrlina, Cidlina, Sánský kanál. V povodí těchto toků je sobotní etapa vedena. Noclehy v omezené míře jsou zajištěny v penzionu Na Zápské a na kolejích. Zájem o ubytování hlaste ihned.

V neděli 5. srpna vyjedeme z Brandýsa – Staré Boleslavi možná již přes nový most po nové cyklostezce směr Kostelec nad Labem do Mělnika (oběd a prohlídka) a odtud po nové stezce na levém břehu do Štětí, kde nedělní etapa skončí. 

VÍKEND ČTVRTÝ  1.-2. září  

Štětí – Roudnice n/L – Litoměřice – Ústí n/L – Děčín – Bad Schandau 

Krajem vinic a chmelnic Českým středohořím a Labskými pískovci do Českosaského Švýcarska 

V sobotu 1. září bude start ze Štětí a pojedem přes most kolem veslařského areálu Račice do Roudnice (IM MARINE), Litoměřic (oběd, výstup na věž, prohlídka) a Ústí nad Labem, kde bude nocleh.

Nedělní etapa 2. září se uskuteční z Ústí nad Labem přes Velké Březno do Děčína (se společenskou zastávkou s programem u nového infocentra) a do Bad Schandau, kde bude cíl a odjezd vlakem, jednáme o možnosti návratu mikrobusem s vlekem do Děčína nebo Ústí nad Labem

VÍKEND PÁTÝ  7.-8. října

Bad Schandau – Pirna – Dresden - Radebeul 

Radebeul – Meissen – Riesa

Jednáme s partnery na německé straně a detaily upřesníme průběžně.