Novinky
Od Pardubického Cyklopointu v sobotu 14. května 2016 odstartovala zahajovací jízda Cyklopecek Pardubického kraje, která byla zařazena do seriálu Tour de Labe pro všechny, pořádaného Labskou stezkou Nymburk
Video bleskově sestřihal náš cyklo-kameraman, střihač a režisér Bohoušek Prouza z Oskořínka. Děkujeme.
více..

Příští Tour de Labe proběhne v souběhu s Cyklopeckami Pardubického kraje v sobotu 14.5.2016.

Původně plánovaná vícedenní Tour de Labe se z důvodu onemocnění hlavních aktérů odkládá na září a říjen viz  kalendář akcí 2016

více..
JARNÍ Tour de Labe pro všechny 12.-17. květen 2016 

Na květen jsme naplánovali jízdu Tour de Labe pro všechny na trase: Vrchlabí - Hradec Králové - Pardubice - Kolín - Nymburk - Čelákovice - Brandýs n.L. / Stará Boleslav - Mělník a dále podle Vltavy: Nelahozeves - Kralupy nad Vltavou - Praha.
více..
Hradubická Tour de Labe se konala na propagaci stavby Hradubické stezky a nové mapy ALTERNATIVNÍCH TRAS MEZI HRADCEM KRÁLOVÉ A PARDUBICEMI. kterou i obdrželi všichni její účastníci.


více..
Informace o akci v Novinkách na

http://www.labskastezka.cz/cz/novinky/nvi-414-13.9.-hradubicka-tour-de-labe-a-mesto-na-kolech/
více..
Na rok 2014 připravujeme opět zajímavý program. Termíny jsou již uvedeny v kalendáři akcí 2014 na www.labskastezka.cz
více..

Zobrazit všechny novinky
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ SPOLUPRACOVNÍKY

z Polabí, z krajských měst na Labi, z Nymburska nebo odkudkoliv
náplň práce: práce s mapami, PC, grafika, organizační práce, administrativa, web, pořadatelství, jednání s partnery apod.

INFORMACE NA 777 55 66 90, nebo email: info@labskastezka.cz

2012-06 Z kopce do Hradce

V této sekci jsou fotografie Jiřího Čendy Čenovského a Jana Rittera.

V reportáži z 2.6. je zachycena cesta vlakem přes Kolín a Chlumec do Kunčic nad Labem, kudy jela skupina aktivních seniorů: Václav Volf z Draha, Josef Novotný a kameraman Karel John z Nymburka. Ti prověřili železniční alternativu aneb jak na Labskou boudu vlakem a na kole. Mezi vzdálené účastníky patřil Karel Winter z Rumburka (*1949), který přicestoval do Nymburktaké vlakem a dále pokračoval jedním z doprovodných vozidel, až na Labskou boudu.
Čenda Čenovský z Nymburka absolvoval tento víkend jako řidič doporovodného vozidla a přitom stačil jako zdokumentovat setkání s místostarostou Vrchlabí PhDr. Michalem Vávrou a zástupcem KRNAPu Milošem Růžičkou, na náměstí ve Vrchlabí, i Pepu Novotného a Bc. Jiřího Kudrnu po výjezdu z Vrchlabí (467 mnm) k pomníku Hanče a Vrbaty na Zlatém návrší (1419 mnm).

Tradiční foto u pramene pouze části účastníků bylo tentokrát v sobotu navečer okolo 19:30. Někteří dorazili až následně. Viz tisková zpráva.

K nedělnímu startu u Labské boudy se dostavilo asi 20 cyklistů, na Zlaté návrší dorazil také starosta Smiřic Luboš Tuzar s manželkou. Z Chvaletic přijeli manželé Kobrovi, z Choťánek Snížkovi, z Poděbrad Alexej Kusák a z Pardubic Václav Špaček a Ondřej Mocný se synem.

Cesta proběhla podle časového itineráře za polojasného počasí. V cíli u Všesportovního stadionu "POD LÍZÁTKY" cyklisty přivítal zástupce magistrátu HK: PaeDr. Jindřich Vedlich Ph.D. Pořadatelé děkuji firmě HAVEX za zapůjčení doprovodného vozidla.