Novinky
Od Pardubického Cyklopointu v sobotu 14. května 2016 odstartovala zahajovací jízda Cyklopecek Pardubického kraje, která byla zařazena do seriálu Tour de Labe pro všechny, pořádaného Labskou stezkou Nymburk
Video bleskově sestřihal náš cyklo-kameraman, střihač a režisér Bohoušek Prouza z Oskořínka. Děkujeme.
více..

Příští Tour de Labe proběhne v souběhu s Cyklopeckami Pardubického kraje v sobotu 14.5.2016.

Původně plánovaná vícedenní Tour de Labe se z důvodu onemocnění hlavních aktérů odkládá na září a říjen viz  kalendář akcí 2016

více..
JARNÍ Tour de Labe pro všechny 12.-17. květen 2016 

Na květen jsme naplánovali jízdu Tour de Labe pro všechny na trase: Vrchlabí - Hradec Králové - Pardubice - Kolín - Nymburk - Čelákovice - Brandýs n.L. / Stará Boleslav - Mělník a dále podle Vltavy: Nelahozeves - Kralupy nad Vltavou - Praha.
více..
Hradubická Tour de Labe se konala na propagaci stavby Hradubické stezky a nové mapy ALTERNATIVNÍCH TRAS MEZI HRADCEM KRÁLOVÉ A PARDUBICEMI. kterou i obdrželi všichni její účastníci.


více..
Informace o akci v Novinkách na

http://www.labskastezka.cz/cz/novinky/nvi-414-13.9.-hradubicka-tour-de-labe-a-mesto-na-kolech/
více..
Na rok 2014 připravujeme opět zajímavý program. Termíny jsou již uvedeny v kalendáři akcí 2014 na www.labskastezka.cz
více..

Zobrazit všechny novinky
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ SPOLUPRACOVNÍKY

z Polabí, z krajských měst na Labi, z Nymburska nebo odkudkoliv
náplň práce: práce s mapami, PC, grafika, organizační práce, administrativa, web, pořadatelství, jednání s partnery apod.

INFORMACE NA 777 55 66 90, nebo email: info@labskastezka.cz

2012-07 Z Hradce do Poděbrad

Zpráva z jízdy a foto Jirky Čendy

Sraz účastníků byl stanoven na 9:00 v sobotu 7.července před nádražím v Hradci Králové. Vedle cyklistů se na startu objevil také na handbiku handicapovaný sledgehokejový reprezentant David Palát ze Zlína. Ten dorazil díky nezištné pomoci Rotary Clubu  Zlín a Libora Lázničky, který zajistil dopravu handicapovaného Davida Paláta na strat do Hradce Králové a z v neděli z cíle jízdy z Poděbrad do Zlína. Doprovodné vozidlo poskytl rotarián František Havlíček RC Vrchlabí  (HAVEX) a jeho řidič byl Jan Bílek z RC Poděbrady. Děkujeme všem.

Na ranní start se dostavili rotariáni z Hradce Králové i z Pardubic, zástupci Pardubického kraje i magistrátu, poslanec Ing. arch. Mirek Petráň nebo šéf Městské policie Pardubic Petr Kvaš- jako znalec atypické trasy a průvodce. Všechny krátce přivítal mimo organizátorů i náměstek primátora PaedDr. J. Vedlich. A pak se již peloton vydal na krátký poznávací okruh městem pod vedením Petra Novotné z hradeckého Rotary Clubu, který podal i výklad k památkám a historii města. Během projížďky jsme viděli i stopy řádění vichřice, které nás donutily i k improvizovanému změny trasy jízdy, neboť městské lesy byly uzavřeny pro zajištění bezpečnosti.

Na první zastávce ve Vysoké nad Labem jsme si jen krátce odpočinuli a už jsme spěchali do hospůdky U přívozu v Kuněticích. Občerstvení a osvěžení přišlo vhod, neboť teplota již zase stoupala. To byl též důvod, že někteří z nás volili cestu parníkem Arnošt, jiná skupina zas vynechala Kunětickou horu, ale u zámku v Pardubicích jsme se zase všichni sešli. Navštívili jsme zámek s expozicemi historie, přírody, hraček, pohlednic, modelů a výstavou o Pernštejnech. Na radnici nás v historickém sále přijal náměstek primátorky Ing. Martin Bílek, představil plány rozvoje cyklostezek ve městě i okolí. Zaujala nás studie rozvoje Pardubic pro cyklisty, obsahující také 4 nové lávky pro cyklisty přes řeky Labe a Chrudimku. Závěrečnou půlhodinu jsme vyplnili procházkou centrem Pardubic po tzv. stezce Viléma z Pernštejna, kterou doprovodila poutavým  výkladem průvodkyně pardubického Infocentra.

A pak nás čekal již jen kousek jízdy do Lázní Bohdaneč k infocentru, kde pro nás měli připraveny informační materiály. Po prohlídce lázeňského areálu s půvabným parkem a architektonickým skvostem - Gočárovým pavilonem jsme spěchali na ubytování do penzionu Tony. Po ubytování jsme se ještě před večeří v restauraci Na sádkách vrátili do lázeňského bazénu spláchnout prach cest. Sobotní etapa pro některé končila až kolem půlnoci po společenském večírku.

Bohatý sobotní program byl jen předehrou nedělního - cesta do cíle u nádraží v Poděbradech se zástávkami v autokempu Buňkov v obci Břehy u Přelouče, v národním hřebčínem v Kladrubech nad Labem a polední zastávkou v Týnci nad Labem. Na věž dómu sv.Bartoloměje v Kolíně vyšlapali jen skuteční hrdinové neboť slunečné počasí vysálo z některých energii i sílu a raději se šetřili na osvěžení nejprve u pramene minerální vody ve Velké Oseku a potom na soutoku Cidliny a Labe, kde nás přivítala kapela Trempstejk. Její svěží pamětnické písně způsobily, že tato zastávka se protáhla a do cíle v Poděbradech na nádraží odjížděli již skupinky samostatně a individuálně. Nikomu se od soutoku nechtělo, mnozí tak ujížděli do cíle či do svých domovů až za šera pod dohledem zapadajícího slunce.

A co říci závěrem - Sobotní etapa měřila 55 kilometrů a nedělní 75 kilometrů.

Děkujeme všem, kteří pomohli, rotariánům, zástupcům měst a krajů, organizátorům, jakož i všem účastníkům, a firmě Havex za zapůjčení doprovodného vozidla.